wtorek, 15 grudnia 2015

Popękane naczynka to problem estetyczny wielu kobiet

Popękane naczynka to problem estetyczny wielu kobiet

Niestety, z powodu pękających naczynek cierpią głównie kobiety a przyczyniają się do tego nie tylko predyspozycje genetyczne, ale również ich styl życia – nieodpowiednia dieta, noszenie nazbyt obcisłych ubrań czy chodzenie w wysokich obcasach. Wpływ na występowanie tzw. pajączków mają również zaburzenia hormonalne, to kobiety przechodzą menopauzę i zachodzą w ciąże.



Gdzie pojawiają się rozszerzone naczynka?


To przede wszystkim skóra twarzy – głównie okolice nosa i policzki oraz kończyny dolne – podudzia, uda oraz łydki. Musimy zaznaczyć, że cera naczynkowa stwarza nie tylko problem estetyki i wpływa na niekorzystny wygląd zewnętrzny, ale powoduje także szereg powikłań zdrowotnych. Medycy wyraźnie zaznaczają, że bagatelizowanie pajączków na nogach jest najczęstszą przyczyną występowania żylaków, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Problem estetyki


Zadziwiający jest natomiast fakt, iż kobiety, które decydują się na zabiegi niwelujące popękane naczynka, najczęściej chcą się ich pozbyć nie z powodów zdrowotnych, ale właśnie estetycznych. Popękane naczynka na twarzy trudno zamaskować makijażem a te na kończynach dolnych sprawiają, że w okresie letnim krępującym staje się ich odsłanianie.


Kiedy usuwać naczynka?


Zamykanie naczynek to proces długotrwały i najlepiej realizować ten proces w okresie jesienno zimowym. Chociaż zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są całkowicie skuteczne to należy wykonać ich co najmniej kilka, by pajączki zniknęły całkowicie. Ponadto, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania najlepszych zabiegów – na przykład laserowe usuwanie naczynek musi odbywać się właśnie w tym okresie bowiem skóra poddawana wiązkom laserowego światła nie może być opalona ani wystawiana na wzmożone działanie promieni słonecznych.

Sprawdź także: Usuwanie żylaków.


Na jakie zabiegi kobiety decydują się najczęściej?


To przede wszystkim wspomniana laseroterapia. Ta nie dość, że jest w pełni skuteczna to jest całkowicie bezpieczna dla pacjentki. Każdorazowy zabieg jest też krótki, bo trwa średnio od kilku do kilkunastu minut i nie wiąże się z żadnym bólem. Pacjentka nie wymaga po zabiegu żadnej hospitalizacji ani specjalnej rekonwalescencji, może natychmiast wrócić do dotychczasowej aktywności fizycznej.
Pamiętajmy jednak, że wybór odpowiedniego zabiegu, dzięki któremu rozszerzone naczynka krwionośne zostaną skutecznie zamknięte należy pozostawić doświadczonemu lekarzowi.

Zabiegi warto wykonywać jedynie w gabinetach dermatologicznych i uznanych klinikach medycyny estetycznej bowiem tylko wtedy mamy pewność wykorzystania najlepszej jakości sprzętu i zachowania najwyższych standardów przebiegu całego procesu niszczenia niechcianych pajączków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz